polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Wtorek - 27 lipca 2021 Aureliusza, Natalii, Rudolfa       
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-07-21 IPN sprawdzi, czy twórca TVN legalnie posiada dokumenty SB

Instytut Pamięci Narodowej zamierza sprawdzić, czy twórca TVN, Mariusz Walter, legalnie posiada dokumenty Służby Bezpieczeństwa.


Zgodnie z art. 54 ustawy o IPN każdy, kto będąc w posiadaniu dokumentów podlegających przekazaniu do IPN, uchyla się od ich przekazania, utrudnia je lub udaremnia, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.


Mariusz Walter powiedział, że posiada dokumenty Służby Bezpieczeństwa, które – zgodnie z art. 54 ustawy o IPN – powinny znajdować się w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Dodał również, że kopie materiałów na swój temat dostarczył upoważniony do tego prawnik zgodnie z wszelkimi przepisami ustawy o IPN.


Instytut  informował już wielokrotnie, że należy przekazywać dokumenty wytworzone i zgromadzone przez organy bezpieczeństwa III Rzeszy oraz Związku Sowieckiego. Ponadto należy przekazać m.in. dokumenty z lat 1944-1990. Są to np. akta, kartoteki, rejestry, pisma, nośniki obrazu i dźwięku.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 20

mj


 Aktualności
27/07 [TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: Musimy dziś patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują, realizując ideologiczne zapędy ,,ekologiczne"
27/07 Rośnie liczba żołnierzy powoływanych do zawodowej służby wojskowej
27/07 Problem z dostępem do lekarzy specjalistów
27/07 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o porozumieniu J. Bidena i A. Merkel ws. Nord Stream 2: To interes realizowany kosztem innych krajów, takich jak Polska czy Ukraina
26/07 Sejmowa komisja kultury w przyszły wtorek prawdopodobnie przyjmie poprawkę do projektu ustawy medialnej
26/07 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Ogólnopolskiej Modlitwie o Trzeźwość Narodu. Bez trzeźwego dziś - nie będzie dobrego jutra
26/07 Prof. M. O. Jędrysek: Polska w zakresie surowcowym powinna wykazywać jak największą niezależność
 Kultura
 Sport

©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP