polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Wtorek - 27 lipca 2021 Aureliusza, Natalii, Rudolfa       
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-07-22 Opozycja chce odwołać ministra edukacji i nauki

Sejm zajmie się dziś próbą odwołania przez opozycję ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. We wtorek wniosek o wotum nieufności negatywnie zaopiniowała sejmowa komisja. 


Wniosek o odwołanie ministra edukacji i nauki złożyła Koalicja Obywatelska.– Punkt będzie rozpatrywany w środę wieczorem. Od razu po tym punkcie odbędzie się głosowanie – poinformował Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.We wtorek nad wnioskiem debatowała sejmowa komisja. Rafał Grupiński z Koalicji Obywatelskiej zarzucał ministrowi, że ideologizuje polską oświatę oraz proces wychowania.– Wyraźnie wynika z działań pana ministra – brak akceptacji dla jakiejkolwiek różnorodności poglądów w szkołach i wolności poglądów – ocenił Rafał Grupiński, poseł KO.Propozycja, by uczeń musiał wybrać między religią a etyką, nie spodobała się Lewicy.– To jest pomysł rodem z fundamentalistycznych państw wyznaniowych – zaznaczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.Politykom opozycji nie podobało się też najbliższe otoczenie szefa resortu edukacji i nauki, a także instytucje, którym powierza nowe zadania w systemie oświaty. W tym właśnie przygotowanie nauczycieli do kształcenia etyki.– To, co on robi, to odbiera polskim dzieciom szansę na konkurowanie z młodzieżą z całej Unii Europejskiej, ponieważ wychowuje ich do przeszłości zamiast do przyszłości – powiedziała Katarzyna Lubnauer, poseł KO.Słów polityków opozycji bez echa nie pozostawił wiceminister edukacji i nauki, Tomasz Rzymkowski. Zwrócił uwagę, że ustawa o systemie oświaty i prawo oświatowe wprost mówi o respektowaniu chrześcijańskiego systemu wartości. Tłumaczył, że to minister Przemysław Czarnek bronił prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.– Wielokrotnie i zdecydowanie sprzeciwiał się organizowaniu zajęć w szkołach przez podmioty zewnętrzne bez wiedzy i zgody rodziców – mówił wiceminister.Tomasz Rzymkowski mówił, że politycy opozycji nie potrafią wskazać sytuacji, w której jakiś nauczyciel zostałby odsunięty przez ministra edukacji ze względu na poglądy. Podkreślił, że problem taki istnieje, ale po drugiej stronie politycznego sporu. Przywołał dyrektora liceum w Łodzi, który zabronił w trakcie zdalnego nauczania posługiwania się symbolami politycznymi i wulgarnymi, a za taki uznał symbol tzw. Strajku Kobiet. Został wtedy zawieszony przez wiceprezydent Łodzi.– Prześladujecie ludzi, do tej pory człowiek jest szykanowany – akcentował wiceminister edukacji i nauki.Sejmowa komisja negatywnie zaopiniowała wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki. Przeciw było 19 posłów, za – 15.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 21


 

mj


 Aktualności
27/07 [TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: Musimy dziś patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują, realizując ideologiczne zapędy ,,ekologiczne"
27/07 Rośnie liczba żołnierzy powoływanych do zawodowej służby wojskowej
27/07 Problem z dostępem do lekarzy specjalistów
27/07 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o porozumieniu J. Bidena i A. Merkel ws. Nord Stream 2: To interes realizowany kosztem innych krajów, takich jak Polska czy Ukraina
26/07 Sejmowa komisja kultury w przyszły wtorek prawdopodobnie przyjmie poprawkę do projektu ustawy medialnej
26/07 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Ogólnopolskiej Modlitwie o Trzeźwość Narodu. Bez trzeźwego dziś - nie będzie dobrego jutra
26/07 Prof. M. O. Jędrysek: Polska w zakresie surowcowym powinna wykazywać jak największą niezależność
 Kultura
 Sport

©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP