polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Wtorek - 18 stycznia 2022 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-12-07 W 2022 roku nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

Już w przyszłym roku zmieni się standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.  Warto już teraz przygotować się do tej zmiany, aby móc oglądać m.in. Telewizję Trwam.


W nowym roku zaplanowano zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 HEVC – mówi dyrektor Departamentu Telekomunikacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Tomasz Proć.Zgodnie z kolejnymi decyzjami po stronie unijnej zostaliśmy zobowiązani do przeprowadzenia zmiany częstotliwości, na których telewizja będzie nadawana. Po kolejnych decyzjach, zarówno po stronie rządowej, jak i uzgodnieniu z organami unijnymi, termin zmiany standardu nadawania został ustalony na 30 czerwca 2022 roku – wskazuje Tomasz Proć.Proces wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji będzie następował w czterech etapach: od końca marca do końca czerwca. Zastosowanie nowego standardu DVB-T2 pozwoli m.in. na: zwiększenie ilości dostępnych kanałów telewizyjnych, a także na nadawanie obrazu w wysokiej rozdzielczości Ultra HD – 4K. Jakość dźwięku również ulegnie znaczącej poprawie. Na stronie rządowej znajduje się specjalny poradnik dla telewidzów, w którym znajdziemy m.in. informacje o tym, jakie parametry powinien posiadać nasz telewizor do poprawnego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie.Odbiornik powinien obsługiwać standard DVB-T2, kodowanie obrazu w standardzie HEVC, kodowanie fonii w standardzie MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3, standard HbbTV w wersji 2.0.2. i wyższych (jeżeli posiada podłączenie do internetu). Czy telewizor jest przystosowany do odbioru telewizji w standardzie DVB – T2 HEVC? Możesz to sprawdzić w instrukcji dostarczonej z telewizorem lub w internecie. W niektórych przypadkach konieczna również będzie zmiana kierunku ustawienia anteny odbiorczej. Wynika to ze zmiany częstotliwości sygnałów oraz lokalizacji nadajników – można dowiedzieć się z rządowego komunkatu.Jeśli Twój odbiornik nie jest przystosowany do odbioru telewizji w standardzie DVB-T2 HEVC, wymiana telewizora nie jest konieczna. Należy wówczas dokupić specjalną przystawkę, tuner zgodny ze standardem DVB-T2 HEVC.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP