polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Wtorek - 18 stycznia 2022 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-12-07 Zbliżają się święta i trudny okres dla pracowników handlu

Pracowników handlu czeka trudny okres. W najbliższych kilkunastu dniach spodziewany jest wzmożony ruch w placówkach handlowych. Z zysków będą zapewne cieszyć się przedsiębiorcy, ale oznacza to także większe obciążenie pracowników, zazwyczaj za te samo wynagrodzenie.


Szef handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara, zauważył, że osoby zatrudnione w sklepach będą pracować od niedzieli do niedzieli. Ma to związek z podszywaniem się podmiotów handlowych pod placówki pocztowe. Przepisy zostaną uszczelnione dopiero 1 lutego 2022 roku.


Dodatkowo wiele sklepów wydłużyło godziny pracy w ciągu dnia, nie zatrudniając dodatkowych osób. Alfred Bujara zauważył, że pracownicy są już przemęczeni.Jest to okres niesamowitego wyzysku pracowników. Pracodawcy tłumaczą się, że dzisiaj jest bardzo trudno znaleźć pracownika, bo nie ma chętnych do pracy. To ciężka praca za ciągle marne pieniądze. Obecnie trudno nawet pozyskać pracowników z Ukrainy. Sytuacja jest bardzo niekorzystna – powiedział Alfred Bujara.Handel zmaga się także z pandemią COVID-19. Nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych przekłada się na zakażenia pracowników sklepów.


W celu poprawy bezpieczeństwa osób zatrudnionych w tym sektorze rząd od początku miesiąca zaostrzył restrykcje.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP